Osnovne škole iz Međimurja čiji je osnivač Međimurska županija i ove godine sudjeluju u provedbi projekta Fonda europske pomoći za najpotrebitije
Autor: Ana Dovečer, 3. 4. 2018.

U projekt „Školski obroci svima 2017./2018“ uključene su Osnovne škola s područja Međimurja. Nositelj projekt je Međimurska županija. Vrijednost projekta iznosi 1.499.627,85 kuna te se isti provodi od 04. rujna 2017. do 04. srpnja 2018. godine. U sklopu ovog projekta osigurano je 261.100 obroka tijekom školske godine 2017./2018. za 1.492 učenika. Ovaj projekt ima za cilj ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva u osnovnim školama čiji je osnivač Međimurska županija kroz pružanje nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva, i to u obliku osiguranja redovite prehrane u sklopu školskih kuhinja.

U projekt su uključene 23 osnovne škole koje posjeduju kapacitet za pripremu školskih obroka, imaju školske kuhinje te zadovoljavaju propisane standarde (HACCP). Obroci koji su osigurani u sklopu ovog projekta bit će pripremljeni i podijeljeni u školi za vrijeme školskog odmora. Vrsta obroka bit će identična vrsti obroka koji se poslužuje i drugim učenicima čiji roditelji samostalno financiraju troškove školske kuhinje.