« Svibanj 2021 »

Dobrodošli na web stranice Osnovne škole Donji Kraljevec!

Ravnateljica škole: Vlahek Sandra, prof.

Tajnica škole, službenica za informiranje: Blaženka Hegeduš

Pedagoginja: Maja Lukman Šprajc, prof.

Radno vrijeme:

uto, čet i svaki drugi petak 8:00 - 14:00

Knjižničarka: Ivana Kramar, dipl. bibl.

Radno vrijeme:

pon, sri i svaki drugi petak 8:00 - 14:00

OSNOVNI PODACI O OSNOVNOJ ŠKOLI DONJI KRALJEVEC

Adresa:
 Čakovečka 7, 40 320 D. Kraljevec

Telefon: 040/655-137
e-mail: skola@os-donji-kraljevec.skole.hr

Ravnateljica: 040/655-604

sandra.vlahek@skole.hr

OŠ Donji Kraljevec u šk. god. 2020./2021.:

Broj učenika: 104
Pedagoški i organizacijski poslovi, stručni suradnici: 3
Učitelji: 22
Tehničko osoblje: 6

Broj razrednih odjela: 8

Odjela od I. - IV. razreda: 4
     Odjela od V. - VIII. razreda: 4

PROSTORNI UVJETI

Školska zgrada izgrađena 1965. godine ima 944,19 m2 svih unutarnjih prostorija. 2003. godine dograđen je školski prostor  pored  sportske dvorane  površine 337,50m2. U sklopu škole je trodjelna dvorana. Veličina borilišta je 1.035 m2, tribina 180 m2, a pratećih prostorija (sanitarni čvor, svlačionice) 572,50m2

ORGANIZACIJA SMJENA

U Školi se nastava odvija u  jednoj smjeni koja započinje s radom u 8,00 sati, a završava u 14,10.

Veliki odmor traje 25 minuta, a mali odmori 5 minuta.Između 5.i 6.sata je odmor od 10 minuta za drugi obrok organiziran za učenike koji imaju više od 5 sati nastave.

Za potrebe izvannastavnih aktivnosti i satova dopunske i dodatne nastave organizira se nulti sat (7,10 - 7,55) i 8. sat (14,15 - 15,00).

Pedagoginja mjesečno izrađuje plan dežurstva učenika od 5. – 8.razreda u školskoj kuhinji . U kuhinji dežuraju učenici samo pod velikim odmorom.

Škola ima ugrađeno automatsko zvono tako da nije potrebno da funkciju zvonjenja obavlja dežurni učenik.

U školskoj godini 2020./21. zbog pandemije virusa Covid 19 ukinuto je privremeno školsko zvono te je uveden drugačiji model trajanja školskih satova prema protokolima objavljenim na stranicama Škole.

ŠKOLSKO PODRUČJE

Osnovna škola Donji Kraljevec (u daljnjem tekstu : Škola) djeluje kao samostalna škola od 1. rujna 2004. godine. Školsko područje čini mjesto Donji Kraljevec koje broji 1694 stanovnika(prema popisu iz 2001. godine).  Školu polaze učenici iz Donjeg Kraljevca raspoređeni u 8 razrednih odjela od I. do VIII. razreda.

Naselje Donji Kraljevec je ujedno i središte Općine Donji Kraljevec u koju još pripadaju  naselja Hodošan, D. Hrašćan, Palinovec, Pustakovec i Sveti Juraj u Trnju. Na području Općine Donji Kraljevec djeluje još i Osnovna škola Hodošan.
Školsko područje Škole u cjelini je dio   Župe Sv. Roka Draškovec.  U tu Župu još osim Donjeg Kraljevca ulaze i naselja Oporovec, Draškovec, Čukovec i Hemuševec.

Donji Kraljevec je jedino mjesto u Općini koje u posljednjih 30 godina bilježi mali, ali stalni prirast stanovništva. Rezultat je to gospodarskog razvoja i promišljene politike komunalnog opremanja mjesta čiji je rezultat visoki standard življenja ljudi u mjestu.

U Donjem Kraljevcu se 1861. godine rodio Rudolf Steiner, filozof, začetnik antropozofije. Danas se na njegovoj rodnoj kući nalazi spomen - ploča, a u njoj je otvoren muzej . Učenici Škole redovito posjećuju rodnu kuću .

Školsko područje je seoskog karaktera. Međutim, snažna investicijska politika u komunalni standard u posljednjih desetak godina posve je preobrazila Donji Kraljevec. Tako je nakon oformljavanja Općine Donji Kraljevec uređena s kompletnom infrastrukturom stambeno-poslovna zona "Mali Zdenci" te je sagrađeno tenisko igralište, 1996/97. izvršena je plinofikacija mjesta, 1998. izgrađen je poslovni centar "Betaplast" i izgrađene 3 trafostanice.

U vremenu od 2001.- 2003. godine obavljena je sanacija i rekonstrukcija ulica , industrijska zona "Sjever" formirana je 2002. godine. Tada je završena i izgradnja sportske dvorane, a 2004. godine je na inicijativu Općine škola u Donjem Kraljevcu postala samostalna. Opsežni poslovi na izgradnji kanalizacijskog sustava također su privedeni kraju.

Društvene i kulturne aktivnosti u naseljima Općine ne zadovoljavaju u potpunosti potrebe mještana (nema kina, kazališta i sl.) pa je zbog toga Škola ta koja preuzima odgovornost u organizaciji putovanja u gradove i kulturne ustanove za djecu ovog naselja. U mjestu djeluje DVD sa stoljetnom tradicijom, zatim KUD, puhački orkestar, mažoretkinje, udruga žena, udruga mladih i sportske udruge. Škola surađuje s navedenim organizacijama i udrugama prilikom organizacije mnogih manifestacija i programa te im pomaže u radu  ustupanjem svojih prostora.

Škola radi u jednoj smjeni u svim razrednim odjelima.