Autor: Ivana Vargek, 4. 5. 2016.

Iza košarkaša iz Donjeg Kraljevca još je jedna velika avantura. Naime, 24., 25. i 26 travnja dječaci i njihovi voditelji su, kao jedna od šest ekipa, sudjelovali na završnici državnog prvenstva osnovnih škola u košarci u Poreču. Kako je i sam plasman na tu završnicu između više od stotinu škola diljem Hrvatske veliki uspjeh, u Poreč se krenulo ponosno i sa željom da se predstavi da se i kod nas, u sjeverozapadnoj Hrvatskoj igra dobra košarka. I u tome se definitivno uspjelo.

Na završnici su osim naših predstavnika bili još predstavnici iz Splita, Zagreba, Belišća, Petrinje i Pule, a nas je pripala skupina u kojoj su bile ekipe Belišća i Splita. Utakmice su se igrale u prekrasnoj dvorani Žatici.
Prvu utakmicu smo nesretno izgubili od Belišća 24 - 23, a u drugoj smo igrali protiv Splita i izgubili 45 - 26. Na taj način završava naš natjecateljski dio i osvajamo 5. mjesto.
Na završnici u Poreču sudjelovali su: David Lepen, Nikola Ivanović, Hugo Jurčec, Lovro Horvat, Lovro Moharić, Lovro Vlah, Matija Štefok, Fabio Gudlin, Matija Lesinger, Fran Barlović, Lovro Tota i Josip Kovačić. Voditelj ekipe bio je Mihael Ružić, mentor Damir Žegarac, a pomoćni trener Dino Lepen.