Skupljeno preko 40 kg plastičnih čepova i jedan kamion odjeće u humanitarnoj akciji OŠ Donji Kraljevec
Autor: Sandra Vlahek, 27. 4. 2016.

Tijekom eko-tjedna, koji se u Osnovnoj školi Donji Kraljevec obilježavao od 18. do 22.travnja, provodila se humanitarna akcija odvajanja i prikupljanja plastičnih čepova. Kroz cijeli tjedan učenici i njihovi roditelji su vjerno nosili prikupljene čepove. Ukupni rezultat iznosi 43,5 kg čepova. Njih ćemo donirati Udruzi za oboljele od leukemije i limfoma, kako bismo im pomogli u kupovini skupih lijekova. Sljedeće godine ćemo zasigurno opet sudjelovati u humanitarnoj akciji s čepovima, pa ih počnite skupljati već sada!

Također smo prikupljali i stari tekstil i staru odjeću. Tijekom proljetnog čišćenja ormara učenici su prikupili velike količine stare odjeće. Umjesto da su je bacili, donijeli su je u školu, kako bi se ona iskoristila u dobre svrhe. Prikupljenu odjeću smo donirali Socijalnoj zadruzi Humana Nova Čakovec, na taj način smo napravili višestruko dobro djelo: omogućili zapošljavanje osoba s invaliditetom te reciklirali stari tekstil. Zahvaljujemo svima koji su se odazvali i doprinijeli uspjehu ovih akcija!

Ovim smo gestama pokazali da zajedno možemo pomoći drugim ljudima, i kad se svi udružimo, sitnicama možemo nekome pružiti veliku pomoć!