Održana priredba i eko-revija u OŠ Donji Kraljevec povodom Dana planete Zemlje

Osnovna škola Donji Kraljevec nosi titulu Međunarodne eko-škole već punih 7 godina. Stoga svake godine veliku pažnju pridajemo obilježavanju različitih eko-datuma. Ove godine proslavili smo dan naše Zemlje na radionicama povodom eko-projektnog dana. S obzirom da smo od ove školske godine u projektu Erasmus+, projektni eko-dan povezali smo s našim međunarodnim projektom „Mali istraživači kulturne baštine Europe“.

U petak 22.4.2016. godine učenici su uz svoje voditelje provodili radionice zanimljivih sadržaja. Radionice su se temeljile na očuvanju naše kulturne baštine, narodnim nošnjama i instrumentima te upoznavanju kulturne baštine Međimurja. Svaki je razred imao svoj zadatak: od proučavanja tradicionalnih igračaka, igara i instrumenata do izrade posuda i frulica od vrbove kore. Tijekom radionica smo puno naučili o našoj baštini i dobro se zabavili.

Nakon radionica slijedila je priredba. Na njoj je svaki razred predstavio rezultat svojih radionica, bio je predstavljen i naš eko-vlak izrađen od recikliranog tetrapaka. Nakon toga uslijedila je eko-revija, na kojoj su manekeni prošetali pistom u narodnim nošnjama i tradicionalnoj odjeći Hrvatske i ostalih zemalja članica međunarodnog projekta Erasmus+. Na kraju su se učenici predmetne nastave okušali u eko-kvizu i pobjednici dobili vrijedne nagrade.

Ovom priredbom pokazali smo naše vrijedne radove i naučili mnogo toga o našoj kulturnoj baštini. Do sljedećeg rođendana naše Zemlje provest ćemo još puno aktivnosti i edukacija, kako bismo se naučili pravilno ponašati i čuvati naš svijet.