Autor: Ivana Vargek, 15. 4. 2016.

Učenici prvog razreda s učiteljicom Jasnom Balent bili su 31.3. na izletu. Sa svojim biciklima su vozili do vodopada kod Donjeg Kraljevca.

Osim svladavanja biciklističkih vještina, promatrali su prirodu koja se budi. Naučili su kamo odlaze otpadne vode. Nakon vožnje po šumskim putevima, parkirali su bicikle te svi u krugu slušali divne pjesmice o maslačku i povjetarcu. Osluškivali su vjetrić, promatrali prirodu, brojili maslačke. Podsjetili su se koji su vjesnici proljeća te su ih raspoznavali na livadi. Šetali su uz potočić i napokon stigli do slapa. Tamo su zatekli neobičnu stvar: ispod slapa plivale su plastične boce. Predivan žubor vode i tople zrake sunca koje su ih milovale po licu pokvario je ovakav prizor. Stoga su zatvorili oči i uživali sjedeći na mekanoj travi. Na povratku do livade vidjeli su razne životinje i cvijeće. Livadu su iskoristili za igru: bila je idealna za dodavanje, nogomet i sprint. Nakon sportskih igara, učiteljica je pročitala još jednu zanimljivu pjesmicu o mravima iz naše čitanke. Stoga su se svi poput mrava u koloni vratili natrag do bicikala i krenuli prema školi.

Kako su prvašići iskoristili ovaj divan sunčan dan možete vidjeti u fotografijama.