Autor: Ivana Vargek, 3. 3. 2016.

Košarkaška ekipa Osnovne škole Donji Kraljevec ostvarila je povijesni uspjeh za svoju školu plasiravši se na državnu završnicu koja će se održati krajem travnja u Poreču. Put do tog velikog uspjeha vodio je od županijske poluzavršnice u Donjem Kraljevcu gdje su mladi košarkaši savladali ekipe Kotoribe i III. Osnovne škole iz Čakovca, preko županijske završnice gdje su savladani suparnici iz Nedelišća i već znani protivnici iz Kotoribe, pa sve do regionalne završnice u Koprivnici gdje su se plasirale ekipe Ludbrega, Đurđevca, Virovitice i Donjeg Kraljevca.

Košarkaši Donjeg Kraljevca relativno lako su se obračunali sa svojim sportskim protivnicima iz Virovitice (46:9) u polufinalu te Ludbrega (42:6) u finalu i tako se po prvi put u povijesti škole plasirali na državno natjecanje u nekoj od sportskih disciplina. Valja naglasiti kako su svi košarkaši članovi Košarkaškog kluba Donji Kraljevec za koji su već i ranije bilježili značajne sportske uspjehe. Košarkašku ekipu do ovog iznimnog uspjeha vodili su treneri Mihael Ružić I Dino Lepen te profesor Damir Žegarac, a igrači koji su postigli ovaj uspjeh su: David Lepen, Nikola Ivanović, Lovro Moharić, Lovro Horvat, Hugo Jurčec, Lovro Vlah, Matija Štefok i Josip Kovačić.