Autor: Ivana Vargek, 11. 2. 2016.

U utorak, 9.2.2016. u školskoj dvorani Osnovne škole Donji Kraljevec održan je Fašnik.

Nakon gozbe s finim krafnama, svi su se učenici okupili u školskoj dvorani kako bi predstavili svoju masku. Od 1. do 8. razreda, sve maske bile su kreativne i zanimljive te je žiri imao težak posao: odabrati najbolje maske i uručiti nagrade. Bilo je tu vještica, lovaca, hipijevaca, likova iz crtanih filmova, vojnika, doktora, mitskih bića, tradicijskih svatova… Nakon predstavljanja svih maski i izvedbe kratkog skeča, žiri je dugo pregovarao kome uručiti nagradu. Iznimno su dogovorili da će podijeliti nagrade posebno za razrednu i posebno za predmetnu nastavu. Nakon predstavljanja i uručenja nagrada učenici 8. razreda su pročitali osudu Fašniku te su ga na dvorištu simbolično spalili.

Bez obzira na nagrade, svi maskirani učenici su pobjednici jer su se potrudili, smislili masku, uložili vrijeme u izradu i predstavili se u dvorani. Bilo nam je super, bravo za sve!