Autor: Sandra Vlahek, 27. 3. 2014.

U OŠ Donji Kraljevec učenici vođeni svojim učiteljima mentorima redovito sudjeluju na većini školskih natjecanja. Ove godine sudjelovali smo i na županijskim natjecanjima iz fizike, matematike, kemije, biologije, tehničke kulture, likovne kulture, njemačkog jezika i informatike. Bili smo vrlo uspješni domaćini županijske smotre „LiDraNo 2014.“. Sudjelujemo na velikom broju sportskih natjecanja.

S ponosom Vas želim obavijestiti da se možemo pohvaliti slijedećim rezultatima:

-          Učenik Luka Habuš osvojio je 1.mjesto u županiji na Infokupu, natjecanju u znanju učenika osnovnih škola iz  osnova informatike. Luka je od 17.do 19.ožujka sudjelovao na državnom natjecanju iz informatike u Primoštenu i zajedno sa svojom mentoricom  Anom Dovečer osvojio ukupno 16 mjesto u državi.

-          2.mjesto u županiji osvojile su djevojke u rukometu . Za sportska natjecanja učenice je pripremao učitelj Damir Žegarac.

-          3.mjesto u županiji osvojio je Dino Dolenec, učenik 8.razreda iz njemačkog jezika. Dino će predstavljati školu i županiju na državnom natjecanju iz njemačkog jezika u Zadru. Priprema ga mentorica Maja Telebuh.

-          Učenica Vivien Gudlin osvojila je na županijskom natjecanju iz biologije za 8.razred 3.mjesto u županiji. Mentorica joj je bila Marija Purić-Hranjec, učiteljica savjetnica

-          Ekipa prve pomoći naše škole vođena mentoricom Dunjom Novak osvojila je 3.mjesto u županiji

-           3.mjesto u županiji osvojile su djevojke u malom nogometu. Vodio ih je učitelj Damir Žegarac.

-           Učenica Laura Režek osvojila je 4.mjesto, a učenica Jana Kovač  5.mjesto na županijskom natjecanju iz kemije za 7.razred i prema broju osvojenih bodova predložene su od strane županijskog povjerenstva za državno natjecanje. Njihova mentorica je učiteljica Dorotea Delimar.

-          Učenik Luka Habuš osvojio je 4.mjesto na županijskom natjecanju iz kemije za 8.razrede

Ovo su samo najbolje plasirani učenici iz naše škole. Svi ostali koji su sudjelovali na županijskim natjecanjima isto su se tako trudili i pokazali veliko znanje i zaslužili su pohvalu za svoj trud. Zato svim učenicima koji su se natjecali i njihovim mentorima upućujem srdačne čestitke!