Autor: Sandra Vlahek, 30. 10. 2010.

U subotu 30.listopada 2010. u školi je održana biodinamička radionica izrade kompostišta. Time je nastavljeno provođenje ovogodišnjeg školskog projekta uvođenja učenika škole u biodinamičku poljoprivredu.

Projekt biodinamičkog uzgoja hrane započeo je u našoj školi s početkom ove školske godine. Nositeljica projekta je pedagoginja Maja Lukman koja je prošla osnovnu edukaciju biodinamike.

Uzgoj ekološki zdrave hrane postaje sve veći problem današnjeg čovječanstva. Zbog toga naša škola želi svoje učenike uputiti u moguće načine zdravog uzgoja hrane. Zbog toga smo u okviru ovogodišnjih aktivnosti naše škole kao Međunarodne Eko-škole izabrali  temu "Zdrav život" i provodimo projekt biodinamike.

Zahvaljujući pomoći i razumijevanju dobrih ljudi nabavili smo potrebne sastojke za izradu kompostišta - slamu, gnoj i sijeno. Na radionicu se odazvalo desetak roditelja koji su bili spremni zasukati rukave i fizičkim radom pomoći nam u ostvarenju plana. U projektu nas je vodila gospođa Bernarda Orehovec i njezin suprug, gospodin Josip Orehovec, a ostvarili smo i suradnju s filmskom ekipom OŠ Ivanovec koja je napravila filmski zapis cijelog događanja. Nekoliko učenika naše škole, mahom članova ekološke skupine, pomoglo je u pripremi biodinamičkih pripravaka i njihovog umetanja u kompostište. Naš rad zapažen je i od strane Centra "Rudolf Steiner" iz Donjeg Kraljevca.

Kompostište je pripremljeno, izrađeno i uređeno. Sada mora zreti godinu dana kada ćemo imati kvalitetnu prihranu za naš školski vrt.

Mi nastavljamo s daljnjim aktivnostima. Već je slijedeća sudjelovanje na Eko-sajmu u Čakovcu u Gospodarskoj školi, 6. i 7.studenog. Našu školu predstavlja i vodi pedagoginja te učenici 5. i 6. razreda te njihove razrednice. Pozivamo sve zainteresirane da nas posjete na našem štandu i isprobaju naše domaće kolače i kukuruzni kruh.

Zahvaljujemo na pomoći obitelji Orehovec, svim učenicima i roditeljima koji su nam na  bilo koji način pomogli, članicama Eko-odbora i svim ostalim prijateljima naše škole.