Autor: Sandra Vlahek, 5. 10. 2010.

U subotu (2. listopada) ujutro u 7:40h, učenici 6. i 7. razreda okupili su se na željezničkom kolodvoru u Donjem Kraljevcu. S nama su išle gospođa ravnateljica Sandra Vlahek i učiteljica iz informatike Ana Hegeduš. U 8:50 svi smo se ukrcali u vlak i krenuli prema Čakovcu. Željezničke postaje kojima smo prolazili bile su u Čehovcu i Maloj Subotici gdje smo pokupili učenike iz nižih razreda koji su s nama išli u Čakovec. Bilo nam je jako zabavno dok smo se vozili vlakom. Sišli smo na željezničkom kolodvoru Čakovec  i dočekao nas je šef  kolodvora koji nam je sve objašnjavao dok smo razgledavali kolodvor. Također smo posjetili tvornicu gdje smo vidjeli kako se rade vlakovi. Bilo je zanimljivo. Kasnije su nas počastili bombonima, grickalicama i sokom. Lijepo su nas otpratili natrag do vlaka i sretno smo došli u naš rodni Donji Kraljevec.

Valentina Srpak, Jelena Obadić, Ana Balent, Paula Percač, Leon Vlahek (7. razred)