Autor: Sandra Vlahek, 22. 9. 2009.

Novogodišnja marka, koju će Hrvatska pošta izdati po treći put, i ove će godine biti izrađena prema likovnom rješenju učenika osnovne škole. Akcija pod sloganom „Kreiraj marku bajnu i osvoji nagradu sjajnu“ kreće s početkom školske godine, a zadana tema je - snjegović.

U prigodnoj brošuri koja je distribuirana po svim osnovnim školama, a u pdf-formatu može se pogledati i klikom na link ispod ovoga teksta, otisnuta su pravila natječaja te se djeci na dinamičan i zanimljiv način nastoji približiti pojam poštanske marke.

Škole su pozvane da do 15. listopada 2009. Hrvatskoj pošti pošalju po 10 najkvalitetnijih radova svojih učenika, a malog autora najljepšeg rada očekuje vrijedna nagrada: računalna oprema koja uključuje računalo (s LCD-monitorom i tipkovnicom), miš, podlogu za miša, zvučnike, pisač i skener, a školu autora marke Hrvatska pošta nagradit će iznosom od 2.400,00 kuna uplaćenim na račun škole.