Autor: Sandra Vlahek, 28. 5. 2009.

U Zagrebu se 23. svibnja 2009. obilježio Dan univerzalne športske škole na atletskom stadionu Športsko rekreacijskog centra Mladost, na kojem je sudjelovalo više od 600 učenika nižih razreda iz skoro 200 hrvatskih škola.

Među njima su bili i učenici 2. razreda naše škole - Gabrijela Kovač, Jana Kovač, Lara Munđar, Laura Režek, Martina Mlinarić, Maja Zrna, Josipa Bartolić, Luka Recek, Matija Međimurec, Dino Vlah i Ivan Mikec pod vodstvom učitelja-voditelja Damira Žegarca.

Športsku priredbu su otvorili ministar znanosti, obrazovanja i športa Dragan Primorac i predsjednik Hrvatskog školskog športskog saveza Franjo Arapović, a među uzvanicima su bili i proslavljeni rukometaši Ivano Balić i Slavko Goluža.

Učenici su odmjerili snage u dvije štafetne igre i dva poligona, a zatim su odigrali nekoliko utakmica graničara. Svi koji su sudjelovali u natjecanjima dobili su zlatnu medalju.