« Travanj 2024 »

Širenje dobrodušnosti i dobrote: Adventski Kalendar Dobrote/ Christmas Kindness Countdown u Osnovnoj školi Donji Kraljevec
Autor: Ana Dovečer, DUNJA NOVAK, 15. 11. 2023.

U duhu darivanja i širenja radosti tijekom blagdanske sezone, učenici koji sudjeluju u izvannastavnoj aktivnosti u Vremenska riznica, pod vodstvom voditeljice Dunje Novak, osmislili su posebnu inicijativu - Adventski Kalendar Dobrote za Božić/ Christmas Kindness Countdown.

S dolaskom blagdanske sezone tik pred vratima, učenici su uložili svoju kreativnost i dobročinstvo u ovaj srdačan projekt. Christmas Kindness Countdown više je od tradicionalnog adventskog kalendara; to je promišljeni pothvat usmjeren na poticanje dobrote i dobročinstva unutar škole i šire zajednice.

Djelo učenika i njihove mentorice, Dunje Novak, ovaj jedinstveni adventski kalendar kolektivan je napor koji ima za cilj ići izvan zidova učionice, dotičući srca svih u školi i široj zajednici. Svaka mala vrata našeg kalendara kriju posebnu poruku usko povezanu s temama dobrote i ljubaznosti ispisanu na Engleskom jeziku.

Učenici, ispunjeni entuzijazmom, pažljivo su birali poruke koje inspiriraju čina ljubaznosti, potiču pozitivno razmišljanje i naglašavaju važnost širenja dobre volje tijekom blagdanske sezone. Ove poruke služe kao svakodnevni podsjetnici svima da se uključe u male, ali značajne, činove ljubaznosti, stvarajući tako val pozitivnosti unutar naše škole i zajednice.

Dok otvaramo svaka vrata Adventskog Kalendara Dobrote za Božić tijekom Adventa, očekujemo zajedničko iskustvo koje ne samo da će obasjati naše dane, već će također izgraditi osjećaj zajedništva i suosjećanja među učenicima, nastavnicima i cijelom zajednicom.

Ova inicijativa ide izvan učionice, utjelovljujući pravi duh Božića. Odražava vrijednosti darežljivosti, empatije i zajedništva koje Osnovna škola Donji Kraljevec cijeni. Širenjem ljubaznosti na ovakav blagdanski način nadamo se stvaranju trajnih uspomena i tradicija koje će trajati kroz godine.

Dok s nestrpljenjem iščekujemo dolazak blagdanske sezone, Adventski Kalendar Dobrote za Božić/ Christmas Kindness countdown služi kao svjetionik, podsjećajući nas sve da prava čarolija Božića leži u toplini našeg zajedničkog čovječanstva i ljubaznosti koju pružamo jedni drugima.

Zajedno, krenimo na ovu putanju širenja radosti, jedan mali čin ljubaznosti po jedan.