« Travanj 2024 »

Učenice 6.razreda osvojile 4.mjesto!
Autor: Sandra Vlahek, 26. 5. 2023.

POLUFINALNO NATJECANJE EMISIJE ZA DJECU

„PAMETNA PITANJA ZA PAMETNE GLAVE“

NA HRVATSKOM KATOLIČKOM RADIJU

»Pametna pitanja za pametne glave« zabavna je i edukativna emi­sija namijenjena osnovcima. U njoj su se tijekom ove školske godine telefonom natjecale 22 ekipe, s po tri učenika predstavnika šestih ra­zreda osnovnih škola iz mnogih hrvatskih krajeva. Ekipe su pokazivale znanje, snala­žljivost, brzinu i poznavanje  gradiva iz vjeronauka, povije­sti, književnosti i geografije, a bilo je čak i matematičkih zadataka.

Ekipu učenika šestog razreda Osnovne škole Donji Kraljevec u sastavu Laura Andročec, Sara Gosarić i  Izabela Sečan, uz mentorstvo vjeroučiteljice Zvjezdane Frančić, osvojila je četvrto mjesto na nagradnom kvizu Hrvatskog katoličkog radija pod nazivom „Pametna pitanja za pametne glave“.

Polufinale natjecanja održalo se u ponedjeljak 15. svibnja 2023. godine. Natjecanje se održalo preko radija na 103,5 MHz, na kojem se svaki dan emitira program HKRa. U polufinalu su se natjecale ekipe iz Osnovne škole Andrije Palmovića Rasinja – Kapljice i Osnovne škole Donji Kraljevec-Svječice. Natjecanje je bilo neizvjesno do samog kraja jer su se bodovi osvajali, gubili i preuzimali. U finale se plasirala ekipa iz Osnovne škola Andrije Palmovića Rasinja – Kapljice dok je Osnovna škola Donji Kraljevec osvojila visoko četvrto mjesto.

Čestitamo ekipi i mentorici!