Datum objave: 5. svibnja 2026.

Likovna kultura na otvorenom

U sklopu Eko tjedna, učenici 5. razreda sudjelovali su u likovnom satu na otvorenom, gdje su kroz kreativni rad povezali umjetnost i prirodu. Sjedeći u krugu, promatrali su svoju okolinu te su u grupama oslikavali “male svjetove” inspirirane prirodom koristeći vodene boje.

Kroz zajednički rad razvijali su maštu, suradnju i svijest o važnosti očuvanja prirode. Svaka grupa osmislila je vlastitu priču i naziv rada, čime su dodatno obogatili svoje likovne izraze.

Boravak i stvaranje u prirodi pokazali su se kao poticajno i inspirativno iskustvo za sve učenike.

Magdalena Sklepić

Pročitajte još

Tlo – riznica prirodnog blaga

Tlo – riznica prirodnog blaga

Učenici petih razreda na satu Prirode zamijenili su učionicu školskim dvorištem! Kroz istraživačku temu "Tlo – riznica prirodnog blaga", na jedan dan su postali pravi znanstvenici. Što smo sve istraživali? Aktivnosti su bile podijeljene u nekoliko uzbudljivih pokusa...

Šahovsko natjecanje

Šahovsko natjecanje

Učenici 4., 7. i 8. razreda Anđelo Novak, David Glavak, Juraj Cvetko i Vilim Recek sudjelovali su na šahovskom natjecanju koje se održalo 17. travnja u OŠ Prelog. Kroz igru, pokazali su odličnu sposobnost strateškog razmišljanja, koncentracije i sportskog duha. ...

Skip to content