Aktivnosti u Mjesecu hrvatske knjige; projekt Spoj na slijepo sa knjigom

Aktivnosti u Mjesecu hrvatske knjige; projekt Spoj na slijepo sa knjigom

“Možemo promijeniti svijet jednom olovkom, jednom knjigom, jednim djetetom.”

Malala Yuasafzati

Projekt pod nazivom Spoj na slijepo sa knjigom u sklopu Mjeseca hrvatske knjige priveli smo kraju. U mjesecu rezerviranom za knjigu, iz školske knjižnice učenici su mogli izaći sa knjigom u ruci kao i inače… Ali ovoga puta su se odvažili i izabrali knjigu ne znajući naslov, ime autora, žanr i temu! Iz probranih i pomno odabranih naslova odabrali su bez razmišljanja. Možda ih knjiga koju inače nikada ne bi posudili osvoji na prvi pogled (naravno uz toplu šalicu čaja ili vruće čokolade )… 

Sudionici projekta; šesti razredi pokazali su svoje kreativne uratke nakon što su pročitali knjigu. Najuspješnije je knjižničarka i nagradila prigodnim poklonima. Neki su se uživjeli u glavni lik te nam detaljno ispričali njihove priče, neki su izradili makete od lego kockica, plakate, odlične ilustracije i lektire iz vrećice.  Učenicima je bilo vrlo zanimljivo prezentirati svoju knjigu i usmeno je preporučiti. Dogovor je pao da se projekt mora nastaviti. U nastavku pogledajte slike kako nam je bilo zabavno i lijepo.

Knjižničarka: Matea Herman Talaš

Akcija skupljanja starog papira

Akcija skupljanja starog papira

U našoj školi će se u četvrtak 13.11. i petak 14.11.  održati akcija skupljanja starog papira.

Učenici i roditelji u vremenu od 13h do 15h mogu donijeti svoj stari papir te dežurnoj osobi kažu za koji razred skupljaju.

Razred koji skupi najviše papira će biti nagrađen 🙂

Nadamo se još jednoj uspješnoj akciji!

Sretno svima!

Pedagoginja: Anja Najman

Osvojili smo 2. mjesto na natjecanju „Money Master Challenge“!

Osvojili smo 2. mjesto na natjecanju „Money Master Challenge“!

U našoj školi provodit će se ove godine različiti projekti s ciljem financijskog opismenjavanja naših učenika, a sudjelovanje na natjecanju „Money Master Challenge“ jedan je dio tog projekta.

„Money Master Challenge“ inicijativa je Intese Sanpaolo koju provodi Privredna banka Zagreb u suradnji s Muzejom štednje u Torinu. Cilj inicijative je unapređenje financijske pismenosti mladih, a namijenjena je učenicima 7. i 8. razreda. Tema natjecanja su zanimljivosti vezane uz novac i štednju.

Na spomenutom  državnom  natjecanju  sudjelovali su   učenici 8. razreda naše škole: Magdalena Štefok, Tea Đurđa i Vilim Recek. Osim točnosti odgovora, na skupljanje bodova utjecala je i brzina odgovaranja. Naši učenici odlično su se snašli i završili natjecanje na 2. mjestu, a najviše bodova  prikupio je Vilim.  Konkurencija je bila jaka, sudjelovalo je više od 250 učenika koji su se borili za čim više mjesto na ukupnoj ljestvici poretka. Bilo je jako uzbudljivo i do zadnjeg se pitanja nije znalo tko će pobijediti.  Bravo za naše učenike!!!!

Učiteljica: Dubravka Horvat

Skip to content