« Svibanj 2021 »

Ekipa škole osvojila 3.mjesto na kvizu Katoličkog radia!
Autor: SANDRA VLAHEK, 19. 11. 2020.

POLUFINALNO NATJECANJE EMISIJE ZA DJECU „PAMETNA PITANJA ZA PAMETNE GLAVE“ NA HRVATSKOM KATOLIČKOM RADIJU

„Pametna pitanja za pametne glave“ je edukativna i zabavna emisija Hrvatskog katoličkog radija namijenjena učenicima šestog razreda. Putem telefona u svakoj se emisiji natječu ekipe dviju osnovnih škola iz različitih dijelova Hrvatske pokazujući snalažljivost, brzinu i poznavanje gradiva iz Vjeronauka, Hrvatskog jezika i književnosti, Povijesti i Geografije. Ekipe čini  troje učenika, predstavnika škole.

Natjecanje se sastoji od četiri dijela:

- Slušaj tvrdnju, pozorno odgovori s „točno ili netočno“! Svaka ekipa je dobila dvije tvrdnje i trebala je odgovoriti jesu li one točne ili netočne.

- Tri netočnosti tražimo i ispravljamo! Svaka ekipa je dobila jednu biblijsku zgodu u kojoj je tražila i ispravljala tri netočnosti.

- Odgovore znamo – asocijaciju otkrivamo! Natjecateljima su bila postavljena tri pitanja, a točni odgovori na ta pitanja asocirali su na konačan odgovor - svaka ekipa je rješavala po jednu asocijaciju.

- Poredaj redom od prvog do posljednjeg! Natjecateljima su bile navedene četiri biblijske osobe, a oni su ih trebali poredati kronološki, od najstarijeg do najmlađeg.

Ekipa učenika Osnovne škole Donji Kraljevec tada šestog, sada sedmog razreda u sastavu Ivana Pintarić, Frano Zuzel, Sebastian Filipašić i mentorica vjeroučiteljica Zvjezdana Frančić, osvojila je treće mjesto na ovom radio-kvizu Hrvatskog katoličkog radija.

Polufinale natjecanja održalo se u petak 25. rujna 2020. godine. Natjecanje se održalo preko radija na 103,5 MHz, na kojem se svaki dan emitira program HKRa. U polufinalu su se natjecale ekipe iz Osnovne škole Antuna Nemičića Gostovinskog iz Koprivnice-Svjećice i Osnovne škole Donji Kraljevec-Ribice Natjecanje je bilo neizvjesno do samog kraja jer su se bodovi osvajali, gubili i preuzimali. U finale se plasirala ekipa iz Osnovne škola Antuna Nemičića Gostovinskoga, dok je Osnovna škola Donji Kraljevec osvojila visoko treće mjesto.

Čestitamo ekipi i mentorici!