« Veljača 2019 »

Erasmus+ projekt

Small explorers in magic world of the European folk culture

(Mali istraživači u čarobnom svijetu europske kulture i običaja)

OŠ Donji Kraljevec otvorila je svoja vrata Europi i europskom projektu u trajanju od 2 godine u suradnji sa školama partnerima s kojima je prethodno bio osmišljen i razrađen  projekt „Mali istraživači u čarobnom svijetu europske kulture i običaja“, kojeg je potvrdila i odobrila Agencija za mobilnost i programe EU u periodu od 1.09.2015. do 31.8.2017.

Cilj ovog projekta je uključiti učenike i djelatnike na istraživanje kulture i običaja Međimurja kroz ples, glazbu, narodnu nošnju, zaboravljene jelovnike i sl., kako naše lokalne zajednice tako i tradiciju i običaje zemalja partnera. Aktivnosti se provode na nastavi i na izvannastavnim aktivnostima, a izuzetno je bitna suradnja lokalne zajednice, roditelja, medija, udruga, muzeja i svih ostalih koji mogu doprinijeti razvoju i značaju ovog projekta.

Također je neprocjenjivo životno iskustvo kroz direktnu suradnju sa zemljama partnerima kroz razmjenu učenika i djelatnika, mobilnosti u trajanju od 5 do 7 dana. Nakon svake mobilnosti slijedi analiza i izlaganje na razini čitave škole. Učenici koji žele mogu stupiti u kontakt s učenicima iz tih zemalja u sklopu projekta kroz pisma i elektroničke medije kao npr. e-mail, skype i sl. Angažman i interes varira, ali svatko tko želi sudjelovati u ovom zanimljivom projektu je dobrodošao. Veselimo se svakom novom saznanju, iskustvu, novim ljudima i otvaramo svoja vrata i srca, želimo istražiti svoje korijenje, ali ujedno i upoznati druge narode i njihovu tradiciju i običaje.

Koordinator  projekta,
Ljerka Toplek

Škole partneri: Portugal, Italija, Poljska, Litva, Španjolska, Turska i Hrvatska (OŠ Donji Kraljevec).

Kartu izradio: Alen Mudri