« Travanj 2024 »

Autor: Ana Dovečer, 20. 11. 2017.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje za mlade čitatelje i provodi se u okviru Mjeseca hrvatske knjige. Organizatori kviza su Knjižnice grada Zagreba, Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež Gradske knjižnice s Mediotekom. Naslov i tema kviza ove godine je Čitanje ne dolazi u pitanje, a za uspješno rješavanje kviza trebalo je pročitati tri knjige, Milijunaši Maje Brajko-Livaković, Mali ratnik Tihomira Horvata i Pošalji mi poruku Sanje Pilić. Kviz se provodio on line u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske, a putem knjižnica, škola i kulturnih društava i u dijaspori. Svi točno riješeni kvizovi bili su uključeni u izvlačenje, a iz svake knjižnice izvlačio se jedan pobjednik. U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici bila je organizirana završna svečanost na kojoj su se javnim izvlačenjem dodjeljivale nagrade.

U kvizu su sudjelovale učenice naše škole: Mia Jurčec, Dina Vlahek, Nika Ciglarić i Magdalena Žokalj. Školska pobjednica je Mia Jurčec. Zahvaljujemo našem Bibliobusu na posuđenim knjigama bez kojih ne bismo mogle riješiti kviz.