« Travanj 2024 »

Prikupljena hrana stigla do šapica
Autor: Sandra Vlahek, 21. 10. 2019.

Prikupljena hrana stigla do šapica

Ove nastavne godine pokrenut je projekt Bioinformativko koji ima cilj povezati nastavni predmet Priroda i školsku knjižnicu kroz kreativni pristup obilježavanja važnih datuma. U projektu sudjeluju učenici izvannastavne aktivnosti Mladi biolozi iz OŠ Hodošan i njihova učiteljica Kristina Vrabec te učenici Knjižničarske skupine i knjižničarka OŠ Donji Kraljevec. Jedna od aktivnosti Bioinformativka bila je obilježavanje Međunarodnog dana zaštite životinja. Međunarodni dan zaštite životinja obilježio se akcijom prikupljanja hrane za pse Skloništa za životinje Prijatelji Čakovec i mačke Udruge za zaštitu mačaka Sklonište dobrote Čakovec. Nakon iznimno uspješne akcije prikupljanja hrane, hrana je dostavljena malim šapicama u ponedjeljak 14.10.

Ovim putem zahvaljujemo učiteljici Dunji Novak koja je svojim predavanjem o povezanosti zdravlja ljudi i životinja posebno motivirala učenike za prikupljanje hrane. Također, zahvaljujemo vjeroučiteljici Petri Terzić i pedagoginji Petri Tomšić na doprinosu u uređenju panoa.

Na kraju, velika hvala našim učenicima i roditeljima što nas podržavaju u ovakvim humanim akcijama! Da ne zaboravimo, šapice vam od srca zahvaljuju!

U nastavku vam donosimo objavu na Facebook stranici Azila Prijatelji Čakovec, budite slobodni staviti - sviđa mi se.

Danas smo imali lijepo druženje s predstavnicima OŠ Orehovica, OŠ Donji Kraljevec, i Mladim biolozima i njihovom učiteljicom Kristinom Vrabec.
Malo smo popričali, poigrali se, pomazili se, (štenci su opet pobrali najviše simpatija
😍), a čak smo i u dogovoru oko udomljavanja s jednom od današnjih gošći i njenom mamom iz Vularije 🙂 ( Držite fige! 😉)

Zahvaljujemo i učenicima i učiteljicama (Ivani Kramar i Dunji Novak koje nisu mogle doći), i roditeljima na dolasku, na donacijama, a ponajviše na zanimanju za naš rad i život naših četveronožnih stanovnika.
Hvala što edukacijom, promišljanjem, razgovorima i svojim dobrim djelima šire krug dobrote u svojoj zajednici.

Dragi naši prijatelji, vidimo se opet!

Priloženi dokumenti:
Me_unarodni_dan_zastite_zivotinja_4.10.2019..jpg (669.44 KB)