« Ožujak 2024 »

Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Sandra Vlahek, 18. 12. 2018.

Učenici OŠ Donji Kraljevec, kao i svake godine, aktivno su obilježili Mjesec borbe protiv ovisnosti koji se tradicionalno obilježava od 15.11. do 15.12. Tema ovogodišnjeg obilježavanja bila je: Mladi educiraju svoje sumještane u Mjesecu borbe protiv ovisnosti. Učenici 7. i 8.  razreda zajedno s informatičarkom škole, Ivanom Vargek, osmislili su plakate vezane uz prevenciju ovisnosti koje smo tada polijepili po oglasnim mjestima u Donjem Kraljevcu. Učenici su bili veoma kreativni te su svojim porukama upozorili na opasnosti koje nam prijete korištenjem sredstava ovisnosti poput alkohola, cigareta, droge te društvenih mreža. 4 učenika 7. i 8. razreda sudjelovalo je i na županijskom obilježavanju Mjeseca borbe protiv ovisnosti u Maloj Subotici. Pogledali smo predstavu „#generacija“ u izvedbi teatra Tirena iz Zagreba te edukativni film naših čakovečkih srednjoškolaca koji se bavi ovisnošću o drogama. Također je ostvarena i suradnja s PP Prelog. Policijski službenik održao je predavanje u 4. i 5. razredu na temu Opasnosti na internetu i društvenim mrežama, dok su se u 8. razredu bavili tematikom ovisnosti o alkoholu. Zahvaljujem učenicima koji su sudjelovali u radionicama i obilježavanju Mjeseca borbe protiv ovisnosti! U prilogu možete pogledati nekoliko fotografija te pronaći korisne linkove, priručnike i letke vezane uz nove droge te cyberbullying.

Vaša pedagoginja