« Travanj 2024 »

Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Ana Dovečer, Katarina Šercer, 29. 11. 2021.

Učenici OŠ Donji Kraljevec i ove su godine obilježili Mjesec borbe protiv ovisnosti, kojem je cilj osvijestiti i educirati pojedince i društvo o postojanju ovog problema te potaknuti zajedničku borbu s ovom zahtjevnom bolešću, smanjujući dostupnost „sredstava ovisnosti“, uklanjajući putem predrasude i pružajući šansu onima kojima je pomoć potrebna da se jave bez straha, bez skrivanja i nepotrebnog osjećaja srama.

Više o obilježavanju pročitajte pod "opširnije", a kreativne fotografije naših osmaša pogledajte u fotogaleriji.

Učenik Leon Novak poslao nam je jednu od najuspješnijih fotografija te će ista biti objavljenja na web stranici ZZJZ. Čestitamo!

Ovogodišnje obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti usmjereno je tome da javno naglasimo i upozorimo na problem ovisnosti i u ovo vrijeme pandemije kad je naša pažnja uglavnom usmjerena zaštiti zdravlja i mjerama obuzdavanja širenja zaraze, a tema je bila „Ne želim biti ovisan o internetu, volim…. (fotografija)“. Učenici 8. razreda su u suradnji s razrednicom Nevenkom Reif i pedagoginjom Katarinom Šercer razgovarali o svojoj ovisnosti o internetu te su razmišljali o bogatstvu ljepote oko sebe (priroda, prijatelji, životinje…). Naši su osmaši navedene motive fotografirali, s obzirom da im je mobitel uvijek pri ruci.

Katarina Šercer, pedagoginja